fbpx
Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots.

STIKLS UN LITERATŪRA: GLASS POINT VEIDO UNIKĀLUS STIKLA EKSPONĒŠANAS KUPOLUS

Glass Point studija atsaucās izstādes “2020: mūžības perspektīva” organizatoru lūgumam, izveidot stikla kupolus, kuri tiks paredzēti eksponāti izstādīšanai. Pieņemot izaicinājumu gala rezultātā tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli un viens spoguļots. Tie izcēla izstādes kopējo konceptuālo vīziju un iepriecināja gan izstādes organizatorus, gan apmeklētājus.

Izstāde „2020: mūžības perspektīva” ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas un grupas „Orbita” sadarbības rezultāts. Tajā tiek apspriestas saglabāšanas un sabrukšanas tēmas, mērķtiecīgi degradējot mūsdienu kultūras ikonas. Tādā veidā izstāde aktualizē jautājumus par bibliotēkas kolekciju un krājumu, un tā nozīmi – kas paliks aktuāls un kas novecos.

Izstāžu telpas noformējumam ir svarīga loma vēstījuma nodošanā skatītājam. Glass Point studija lepojās, ka bija iespēja dot savu ieguldījumu, veidojot izstādes stendus. Caurspīdīgā stikla masa vizuļo tumšajā telpā, mazliet deformējot redzes lauku, liekot eksponātiem izskatīties īpaši nozīmīgiem un seniem. Sfēras ir izgatavotas no pūstā stiklaViens no kupoliem pēcāk ir apspoguļots, lai sasniegtu sirreālu efektu un kļūtu necaurspīdīgs, bet lieliski atstarojot apkārtesošos gaismas kūļus, un arī personas. Pirmais solis to izgatavošanā bija izveidot koka formu, kuru pēc tam varēja izmantot stikla pūšanas procesā, lai rezultātā iegūtu maksimāli vienādas lodes. Pēc pūšanas kupolus bija nepieciešama apstrādāt – griezt un slīpēt. Šīs process bija laikietilpīgs, ar vairākiem mēģinājumiem, padarot eksponēšanas kupolus par unikālu, ekskluzīvu roku darbu.

Starpdisciplinārā izstāde ir atvērta no 2020.gada 14.februāra līdz 26.aprīlim Latvijas Nacionālās bibiliotēkas pirmā līmeņa izstāžu zālē. Plašāku informāciju par izstādēm un iesaistītajiem māksliniekiem varat atrast šeit

Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots. Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots. Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots. Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots. Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots.Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots. Glass Point studija radītie stikla kupoli izstādē “2020: mūžības perspektīva”. Tika radīti 20 caurspīdīgi stikla kupoli unviens spoguļots.