fbpx
Kā Glass Point studijā top pasūtījuma darbi? Kāds ir darba radīšanas ceļš līdz gatavam produktam? Ieskatīsimies Glass Point studijas aizkulisēs.

AIZ KADRA GLASS POINT STUDIJĀ: KĀ TOP BALVAS

Kā Glass Point studijā top pasūtījuma darbi? Kāds ir darba radīšanas ceļš kopš brīža, kad klients sazinās, lai pasūtītu māksliniecisko risinājumu, līdz gatavam produktam? Ieskatīsimies Glass Point studijas aizkulisēs – kā mēs veidojam balvas?

Visa sākums ir, vīzija, Ideja, doma, priekšstats, neliela iedvesma vai impulss. Lielākoties klients nāk pie mums ar kādu no šīm komponentēm, dažkārt vairāk, dažkārt mazāk, specifisku. Kopā ar stikla mākslinieci tiek pārrunāta katra nianse un izskatītas dažādi risinājumi, lai sasniegtu maksimāli tuvu rezultātu sākotnējam uzstādījumam. Stikls ir daudzpusīgs materiāls, tomēr tam ir arī savas robežas, vai tās būtu tehniskas, vai ar budžetu saistītas.

Nākamais solis, lai ideju vizualizētu, tiek izveidotas pirmās skices. Parasti veidojam divus līdz trīs dažādus paraugus, no kuriem izvēlamies vispiemērotāko kopējai koncepcijai. Mēdz gadīties, kad skiču izstrādes posmā pavadām arī diezgan daudz laika – apspriežot, skicējot un vizualizējot –līdz klients ir pilnīgi apmierināts ar koncepciju un izvēlētajiem tehniskajiem risinājumiem – materiāliem. Pirms uzsākam gala darba izstrādi, ja iespējams, veidojam nelielus paraugus vai mazāka skaita vienības. Potenciāli paturot iespēju vēl šo to pielabot – krāsu, formas plūdumu u.c. nelielas nianses. Balvu izveidei izmantojam dažādas tehnikas – pūstais stikls, kausēšana formās, aukstā apstrādē, liekšana vai, ja nepieciešams, papildinām arī ar citiem materiāliem atkarībā no nepieciešamā vizuālā tēla – betons, koks, metāls. Protams, viss ir atkarīgs no apjoma, bet nelielas balvas izveide, darba pabeigšana no saskaņošanas mirkļa prasa aptuveni divas līdz trīs nedēļas.

Praktizējam arī aktīvu saziņu ar pasūtītāju, mums ļoti patīk iemūžināt paveikto skaistās fotogrāfijās, ar kurām labprāt dalāmies, it īpaši, ja balva top stikla pūšanas tehnikā, jo tas ir aizraujošs process, kuram nebūtu jāpaliek aiz kadra. Stikla pūšana ir tikpat radoša kā skicēšana, bieži vien māksliniece sadarbībā ar stikla pūtējiem izmēģina dažādas metodes, lai iegūtu vislabāko rezultātu. Kad darbs ir paveikts, piedāvājam arī piegādi vai iespēju saņemt izstrādājumu pie mums studijā, Rīgā, Pērnavas ielā 33.