fbpx
Starptautiskajā Īrijas stikla biennālē, Dublinā. Dr. Ieva Zemīte un Anna Varnase. Glass Point

GLASS POINT STUDIJA DODAS UZ DUBLINU

  1. gada oktobrī Glass Point studija ar prieku kļuva par dalībniekiem Starptautiskajā Īrijas stikla biennālē, Dublinā. Dr. Ieva Zemīte tika uzaicināta kā vieslektore, lai piedalītos seminārā “Kritiskā prakse: radīšana, rakstīšana, kuratora prakse un izglītošana” ar referātu par radošās uzņēmējdarbības nozīmi un stikla amatniecības nākotnes perspektīvām.

Divu dienu seminārs notika Īrijas Nacionālajā muzejā, paralēli tam noritēja “Ireland Glass Biennale 2019”  izstāde, ar mērķi izprast stiklu kultūras, sociālajā un mākslinieciskajā kontekstā, aptverot dažādus skatu punktus stikla mākslas un dizaina attīstībai. Šis pasākums bija daļa no projekta “Imagining Sustainable Glass Network Europe” (ISGNE), kura mērķis ir saglabāt stikla mākslas bagātās tradīcijas, amatniecības prasmes un zināšanas, kuras ir stikla ražošanas attīstības pamatā.

Ieva Zemīte savā prezentācijā koncentrējās uz iespējām, kuras uzņēmēji un dizaineri varētu izmantot, apzinoties stikla amatnieku meistarību. No otras puses, kādas nemateriālā kultūras mantojuma dimensijas varētu izmantot, izstrādājot, radot un izplatot jaunus produktus. Lai tradīcijas būtu dzīvas, tām un jaunām idejām ir jāstrādā roku rokā.

Glass Point studija augstu vērtē iespēju būt dalībniekiem pasākumā, kurā uzsvērti stikla dažādie mākslinieciskie un kultūras aspekti un to attīstības iespējas mūsdienās. Tā kā stikla amatniecības izaicinājumi ir plaši, esam atvērti diskusijām, viedokļiem, sarunām par stikla mākslas un dizaina nākotni!