fbpx
ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point

ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”

  1. gada martā Ņujorkas stikla un multimediju māksliniece Greisija Neša vadīja sešu dienu meistarklasi Glass Point studijā Rīgā. Ar mākslinieces palīdzību dalībniekiem nācās izveidot pašiem savas stikla skulptūras, izmantojot liesmā kausētā stikla tehniku un stikla pārslu veidošanu. Iesācēji varēja mācīties un eksperimentēt līdzās pieredzējušiem māksliniekiem. Greisija Neša un Anna Varnase meistarklases dalībniekus iepazīstināja ar mākslas darbu valod un darbu radīšanas nozīmi. Tas palīdzēja meistarklase dalībniekiem izstrādāt katram savu redzējumu un atrast stāstu, ko viņi vēlējās pastāstīt.

 

Pirmajā dienā meistarklases dalībnieki izveidoja savu koncepciju un tad tika uzsākts darbs pie pamatkonstrukcijas izgatavošanu. Kamēr tika gatavoti pamati, papildus bija nepieciešams izveidot krāsainas, sablīvētas stikla pārslas. Visu sešu dienu garumā dalībniekiem bija iespēja labāk iepazīt vienam otru, pavadot laiku ne tikai darbā, bet arī kopīgās maltītēs, pievienojoties kolektīvam braucienam uz Latvijas Mākslas akadēmiju. Meistarklases noslēgumā katrs dalībnieks savu darbu izstādīja pop-up izstādē, kuras apmeklētāji ar prieku novērtēja skaistas, individuālas un ļoti smalkas stikla skulptūras.

 

Šī meistarklase notika ar programmas “Radošā Eiropa” atbalstu projekta “Imagining Sustainable Glass Network Europe” ietvaros, kura viens no mērķiem ir stikla mākslu padarīt pieejamu sabiedrībai.

 

ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point ATSKATS UZ MĀKSLINIECES GREISIJAS NEŠAS MEISTARKLASI “STIKLS KĀ ĀDA”, Glass Point