fbpx
Fasādes dekori. Sadarbības projekts starp Wielona un Glass Point

Fasādes dekori. Sadarbības projekts starp Wielona un Glass Point

Glass Point komanda ir lepna būs par daļu no renovācijas projekta ēkai Viļānu ielā 14, Rīgā.

Rīga top skaistāka!

Ēkas koncepts:

Dzīvojamās ēkas fasādes nišu dekori veidoti mozaīkas tehnikā. Četras mazākās nišas (250×840 mm) veidotas izvēloties pamata toņus ar starptoņiem tās pašas krāsu paletes ietvaros, izmantot krāsu simbolismu. Dizaina zīmējums veidots konstruktīvs, pieskaņojoties mājas robustajam līnijām.

Divas lielākās nišas (310x2150mm) veidotas no četru mazāko nišu toņu sajaukuma, veidojot pāreju no tumsas uz gaismu, kas kompozicionāli  līdzsvaro nedaudz zemāk esošās nišas, radot vienotu ansambli.

Lielākajās nišās ieslēptas latviešu etnogrāfiskās zīmes, kuru simboliskā nozīme – labklājība, miers un harmonija ir būtiskas vērtības potenciālajiem mājas iedzīvotājiem. Paneļu augšdaļā izmantots zaiguļojošs stikls, kurš mainoties apgaismojumam, atspīd dažādos toņos.

Centrālajā daļā atrodas neliels lodziņš 300 mm diametrā. Lai to izceltu jebkurā diennakts laikā, tika izmantots zaiguļojošs pārklājums.

 

Tehniskais ieskats:

Mazākie paneļi sastāv no vairāk kā 200 ar roku izgrieztiem, noslīpētiem opāla (necaurspīdīga) stikla gabaliņiem. Lielākajos paneļos ir vairāk kā 350 gabali.
Izstrādes procesa laikā mozaīka tika sadalīta vairākās mazākās daļās, kas atvieglo montāžas procesu. Pēc vairākiem praktiskiem eksperimentiem Glass Point dizainere Anna Varnase ir izstrādājusi īpašu metodi, kas palielina stikla paneļa noturību pret gabaliņu izbiršanu laika gaitā, kā arī tā noturību sarežģītos laika apstākļos.

Paneļi ir piemēroti visa veida mājām. Ja mākslinieciski risinājumi raisa interesi, sazinieties ar mums info@glass-point.eu